Işıklar Grubu Şirketlerinden BİST’de işlem gören ve Holding şeklinde örgütlenmiş aynı faaliyet konusuna sahip iki Şirketi Işıklar  Enerji ve Yapı Holding A.Ş. ile Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’nin  Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. bünyesinde  birleşme işlemi tamamlanmıştır.

 

Birleşme sonrası  Işıklar Yatırım Holding bünyesinde görev yapan   Sn. Sırrı Gökçen Odyak Şirket  Genel Müdürlüğü’ne , Sn. Ahmet Lütfi Göktuğ Mali İşler Müdürlüğü’ne atanmıştır.

 

Sn. Sırrı Gökçen Odyak  İzmir  doğumludur. Liseyi West Chester High School (A.B.D.) da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya)’dan Gemi İnşa Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1974 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır. IŞIKLAR Grubunun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapan Sn. Sırrı Gökçen Odyak, en son olarak  Işıklar Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü  görevini yürütmüştür.

 

Sn Ahmet Lütfi Göktuğ İstanbul  doğumludur. Orta öğrenimini  1976 yılında Bakırköy Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 1986-2003  yılları arasında çeşitli şirketlerde Mali İşler Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra  2003 yılında Işıklar Grubu şirketlerinden  Işıklar İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A .Ş. ‘de Mali işler Müdürü olarak göreve başlayan  Sn.Ahmet Lütfi Göktuğ 03.12.2007 tarihinden  itibaren  Işıklar Yatırım Holding A.Ş.’ de Mali İşler Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Sn Rıza Kutlu Işık, bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı Işıklar Enerji ve Yapı Holding Genel Müdürü Sn.Serdar Nuri Eser’e ve Mali İşler Müdürü Sn. Dilek Bodur’a teşekkür ettiğini  belirterek yeni  organizasyonun hayırlı ve başarılı olmasını  dilemiştir.

 

Birleşme sonrası  oluşan yeni yapı ile  Işıklar Grubunun başta enerji, inşaat, ambalaj ve döküm şirketleri olmak üzere tüm şirketleri tek çatıaltında  toplandığını belirten  Sn. Rıza Kutlu Işık, yeni yapının Grubun  günümüz rekabet koşullarında karar almasını kolaylaştıracağını , operasyonların daha yalın bir hale geleceğini, finansal kaynakların daha verimli kullanılmasına olanak tanıyacağını ve kurumsal yönetim uygulamaların daha etkin bir işleyişe kavuşmuş olacağını ifade etmiştir.