Yönetim Kurulu Başkanı’ndan

Değerli Paydaşlarımız,
2018 yılı fırsatlarla birlikte pek çok zorlukları da bünyesinde barındırdı ülkemiz ve içinde olduğumuz coğrafya için.
Işıklar grup şirketleri bu zor ortamda bütçelerini aşarken yatırımlarını da aksatmadan realize ettiler. Ağustos ayında Bartın da devreye aldığımız Eko-Klinker 4.0 cephe sistemleri üretim tesisimiz bunun güzel bir örneği oldu.Işıklar Ambalaj fabrikamız da
ilave üretim hattı yatırımıyla kapasitesini arttırdı ve artan iç/dış talebe zamanında cevap verebildi. Çemaş döküm fabrikamız ise işleme binasını büyütüp yeni CNC tezgah yatırımlarıyla katma değerli ürün üretiminde büyümesini sürdürdü.
Niğbaş A.Ş.’miz yıl içinde başarılı bir sermaye artışıyla mali yapısını güçlendirirken Bartın da 250 konutluk bir projeye başlamak üzere arazi alımı ve detay proje çalışmalarını başlattı.
2019 yılında satışa sunulması hedeflenen site tarzı bu projeyle Bartınlılara modern yaşam tarzının güzel bir örneğini sunmayı hedefliyoruz.
Özışık İnşaat şirketimiz Mardin-Ceylanpınar sulama projesini 2018 yılı içinde tamamlarken yeni proje takibine de ağırlık vermektedir.
Çimtek Mühendislik firmamız yıl sonuna doğru İskenderun da Çinko zenginleştirmeye yönelik bir projeyi taahhüt ederek yeni yıla dolu bir şekilde girmekte.
Mütevelli Heyet Başkanlığını yürüttüğüm TİSK Mikrocerrahi Vakfının Maslak taki 2. Hastahane binası da Acıbadem Grubu’nca başarıyla tamamlanıp devreye alındı. Türk İşverenin İşçilerimizi kaderleriyle başbaşa bırakmamak ve iş kazalarının önlenmesinden başlayarak mikrocerrah yetiştirilmesi, hastanelere mikrocerrahi ekipman desteği, kaza geçiren işçilerimizin ameliyat ettirilerek hayatlarına sakat geçirmek yerine sağlam olarak devam edebilmelerinin temini ve işbu işçilerimizin başarılı çocuklarına eğitim bursu verilmesine kadar geniş bir yelpazeyle işverenemizin şefkatli elini temsil eden TİSK Mikrocerrahi Vakfı başarılı bir yılı idrak etti.
Turgut Işık Vakfımız ise ihtiyaç sahibi teknik meslek lisesi talebelerine burs vermeye devam etmektedir.
2019 un sizlere ve ailelerinize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim.

Saygılarımla,

Rıza Kutlu Işık
Işıklar Holding A.Ş.
Başkan ve CEO